Môj životný príbeh

Narodila som sa v Prahe, kde som vyrastala a vyštudovala Stavebnú fakultu. Osud Života ma však zavial až do ďalekého Popradu. Na príčine boli modré oči môjho manžela 🙂 a vďaka nemu som aj naplnila svoje materské cítenie a stala sa maminou troch detí. Až do obdobia okolo svojej tridsiatky som žila bežným životom (teraz môžem povedať, že nevedomým :-)). Postupne sa však začali vynárať dlhodobé problémy s trávením a veľmi nepríjemný ekzém. A pretože klasická medicína neúčinkovala (možno len krátkodobo) bola som nútená začať hľadať iné alternatívne spôsoby ako si pomôcť.

Hľadanie

Takto začala moja cesta objavovania a hľadania – hlavne samej seba. Absolvovala som rad seminárov, skúšala rôzne metódy. A ako som si postupne čistila svoje „bolístky“, zistila som pre mňa zásadné poznanie. Každý jeden z nás je niečím jedinečný a každý človek skrýva vo vnútri seba nekonečný potenciál. Len túto skutočnosť máme veľmi často prekrytú nánosom našich strachov a presvedčení, nálepkami, ktoré nám dala výchova a spoločnosť, svojou bolesťou a hlavne svojou nevedomosťou (ja som si napríklad svoju jedinečnosť do tej doby vôbec neuvedomovala :-)). 

Harmónia tela, mysle a duše

Obrovský zlom v mojom živote nastal, keď som stretla jogu. Zrazu tu bolo niečo, vďaka čomu sa mi začala zlepšovať moja boľavá chrbtica a dokázala sa stíšiť moja veľmi aktívna myseľ. A keď sa mi sem-tam zadarilo, prišlo niečo, čo som predtým nikdy nepoznala – vnútorné ticho, pokoj a mier. Prišiel stav, kedy človek len bol a nepotreboval na to nič z vonkajšieho sveta. Spojila som sa so svojou Podstatou. Samozrejme s jogou prišiel aj ekologický spôsob života – v strave, v používaní chémie v domácnosti, v prístupe k životnému prostrediu.

 

Nová cesta

Potom mi prišla do cesty CESTA Brandon Bays :-). Začalo to článkom v časopise, ktorý mi podstrčil kolega v práci a po jeho prečítaní som vedela, že na avizovaný seminár musím ísť za každú cenu. Po absolvovaní prvého seminára, kedy som bola očarená obrovskou charizmou samotnej Brandon Bays, prišla spontánna túžba pokračovať ďalej v tejto Ceste a zúčastniť sa celého výukového programu pre terapeutov. Úžasný bol pre mňa jeden z tejto série seminárov – seminár Hojnosť – keď som si možno prvýkrát uvedomila, že výšku našich cieľov si určujeme len my sami. Že všetci (naozaj všetci) máme neobmedzené možnosti v sebe, len sa musíme naučiť veriť si, zbaviť sa svojich strachov a dovoliť si pripnúť krídla, aby sme mohli lietať.

Ako som klesla až na dno........a to svoje panvové

A ešte jedno dôležité stretnutie ma ovplyvnilo na mojej životnej ceste – a to stretnutie so svojim panvovým dnom :-). Dôležitá oblasť v našom ženskom tele, ktorá je našou západnou kultúrou prehliadaná a nedocenená. Čuduj sa svete, ani ja som po 3 pôrodoch nevedela, na čo panvové dno slúži a ako ho správne používať. Tieto informácie sa ku mne dostali až na kurzoch Školy panvového dna (ktorú založila fyzioterapeutka Renata Sahani v Českej republike) a už pri prvom kontakte so svojím panvovým dnom som vedela, že to je TO, čo  hľadám. Pomocou panvového dna sa spojiť so svojím stredom, dostať sa z hlavy do tela.

Začala som pravidelne cvičiť a naraz sa mi otvoril nový rozmer vnímania samej seba, svojej ženskosti, svojej životnej energie. Panvové dno nie sú totiž len svaly na udržanie moču, ale aj emočný barometer, ktorý citlivo reaguje na naše emočné rozpoloženie a tiež ho východné kultúry označujú ako energetickú pumpu, ktorá sa  zúčastňuje na čerpaní a distribúcii životnej energie.

S prihlásením na celoročný lektorský kurz som preto dlho neváhala. Cítila som, že tieto informácie sú úžasné a že je potrebné ich odovzdávať ďalej medzi ženy. Že ženy, hlavne v mojom veku, sú v zajatí starých stereotypov a často málo informované. Nevieme, ako funguje ženské telo a načo máme panvové dno. Naše mamy a naše babky nám to odovzdať nemohli, pretože to samé nevedeli. Mužsky orientovaná spoločnosť, ale aj komunistická éra, sa podpísali na nízkom ženskom sebavedomí a sebapoznaní.

V kurzoch, ktoré organizujem po Slovensku ako Certifikovaná lektorka Školy panvového dna, vidím veľký zmysel. Nie je to len osveta a prevencia proti gynekologickým problémom, ale aj búranie určitých tabu, ktoré tu na Slovensku majú silné korene.

Poďakovanie

Vďaka metóde CESTA som objavila spôsob, ako sa dajú do hĺbky odstrániť problémy, ktoré sa vynárajú počas života. Vďaka panvovému dnu som objavila svoju ženskú silu, svoj stred, tvorivosť, a svoju schopnosť sprevádzať ženy ku ich intímnemu zdraviu. A každým dňom sa učím byť viacej autentická a pravdivá sama ku sebe.

Ďakujem za Život; ďakujem za ženské telo; ďakujem za každý deň, ktorý môžem prežiť; za svoju rodinu, ktorú mám; za Slnko, ktoré mi svieti nad hlavou; za krásnu prírodu, ktorá ma obklopuje; za milovaný Poprad, ktorý mi neskutočným spôsobom prirástol k srdcu; ďakujem za poznanie, ktorého sa mi dostalo; ďakujem za úžasných priateľov, ktorí ma obklopujú; ďakujem za jogu, ktorú som stretla; ďakujem za CESTU, po ktorej môžem kráčať s láskou a vďačnosťou. A preto vás vítam na svojej CESTE. Keď budeme po nej chvíľu kráčať spolu, určite nás to vzájomne obohatí… pretože žiadne stretnutia nie sú náhodné !!!